powiedzieli

Wojciech Burmistrz, [w:] Protokół Nr IX/2015 z Sesji Rady Gminy Zabierzów z dnia 31.07.2015 r.

(…) nie jest obowiązkiem gminy odzyskiwanie VAT – u. Przepisy nie mówią wprost, że ten VAT można odzyskać. Firmy, które odzyskują go dla JST, można powiedzieć, że działają w pewnej luce prawnej. Ponadto zatrudnia się ku temu firmę, ze względu na to, że są to czynności pojawiające się sporadycznie, a wiec lepiej jest wziąć specjalistę niż tworzyć aparat administracyjny, który zajmowałby się tymi sprawami.

Elżbieta Burtan, TVP3 Kraków, Region: 21 I 2016

zależy nam (…) i na mieszkańcach bo przecież pojawia się PIT

Elżbieta BurtanRudawa – 20 grudnia 2015 r.

(…) Dużo miłości. Jak jest miłość to jakoś tak się rozwiązują wszystkie nasze problemy. Więc tej miłości wszystkim Państwu (…) życzę.

Elżbieta Burtan [w:] Podatki nie zawsze są jak wabik, Dziennik Polski z 19 grudnia 2015 r.:

Przedsiębiorcy nie płacili i nie płacą u nas tak bardzo wielkich podatków. Szkoda, że tego nie dostrzegli, że opluwają własne gniazdo.
(…) nie będziemy organizować go (tj. Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Rudawie – przyp. red.) na siłę. Jeśli będzie kategoryczny sprzeciw, to zrezygnuję z tworzenie punktu
Marcin Cieślak [w:] Wieś Rudawa dumna z Nawałki, Rzeczpospolita z 13 października 2015 r.
Tak, to miłe, że wieś Rudawa nadal jest jego domem, choć to człowiek światowego formatu. Widzimy go jak jeździ rowerem po wsi, lubi tak odpoczywać. Nie buduje dystansu. Nawałkowie to normalni, sympatyczni ludzie.
Marcin Cieślak [w:] Zamiast wstępu, 21 września 2015 r.
O Rudawie będzie się podczas mojej kadencji dużo pisało i mówiło bo taki jest mój cel.

Stanisław Dam, strona Sołectwa Nielepice na facebooku, 24 marca 2016 r..

Hieny nie śpią, hieny wszystko przedstawiają po swojemu

Stanisław Dam, sesja Rady Gminy Zabierzów z dnia 22.01.2016 r.

Stanisław Dam zwrócił się o przekazanie tej osobie, że postawę osoby dobrej, ciepłej można sobie zdobyć, ale dobre zachowanie trzeba wyssać z piersi matki.

Radny Stanisław Dam wracając do tematu artykułu wskazał, że być może autor artykułu tj. Joker jest wśród radnych i poprosił o to, by się ujawnił.
Nasza miejscowość liczy aktualnie 1800 mieszkańców. Jest wsią nabierającą coraz bardziej charakteru miejskiego, między innymi z uwagi na duży i stale narastający ruch samochodowy.
Jasiek Rolnik [w:] Bez obrazy, „Znad Rudawy”, październik 2014, nr 9
Osiem lat temu byłem jeszcze rolnikiem (pamiętacie mnie?) ale ponieważ praca na roli jest ciężkim zajęciem, pole podzieliłem na działki, działki sprzedałem po dobrej cenie i teraz jeżdżę sobie po świecie, rozbijając się po luksusowych kurortach, popijam drinki i oglądam ładne dziewczyny. A jest tego towaru w świecie, że hej… (…).

Tymczasem donosy kwitną na potęgę, cieszy was radość z tego, że dokładacie innym, najczęściej na odlew. Kiedyś w moim zawodzie co najwyżej kłóciliśmy się o miedzę. Bywało, że trzeba było komuś przyłożyć kłonicą w żebra lub po dupie. Może i bolało ale był spokój. Szkoda, że nawet kłonicę sprzedałem i przyłożyć nie mam już czym, bo ręki mi szkoda. Pozostaje mi więc tylko patrzeć i kibicować lepszym, a nie wiecznie niezadowolonym lady i gentelmen. (Widzicie co daje bytność w szerokim świecie; nauczyłem się nawet angielskiego).

Witold Ślusarski [w:] Tak zaczyna się tradycja….
Magia polskich kolęd jest tak silna, że ich wspólny śpiew godzi nawet najbardziej zwaśnionych i daje nadzieję, że spory, jakie ostatnio choćby w kwestii rzekomego zagrożenia ekologicznego w Rudawie  ustąpią miejsca i staną się bardziej racjonalne aniżeli emocje i – co gorsza – dołączanie się do nich niektórych radnych spoza Rudawy, którzy ten spór chcą wykorzystać dla własnego interesu.
Witold Ślusarski [w:] Parodos za pięć dwunasta, „Znad Rudawy”, listopad 2014, nr 10 (przedwyborczy numer)
Dlaczego nie chcemy otwarcie przyznać, że ostatnie osiem lat było dla gminy jakby skokiem w rekord świata.
Trudno kwestionować samą ideę sortowni śmieci gdyż tego rodzaju obiekty są potrzebne, a gminy mają obowiązek ich tworzenia. Jednakże pomysł lokalizacji punktu zbierania odpadów właśnie w tym miejscu jest zupełnie irracjonalny i wygląda jakby gmina chciała działać na swoją własną szkodę
b.a. (okładka czasopisma „Znad Rudawy”, listopad 2014 r., nr 10 (przedwyborczy numer)
Kandydaci na wójta „za pięć dwunasta” – czy wiedzą co to znaczy zarządzać gminą”?
Podkreślenia w cytatach – Autor bloga.
Reklamy