Kto powinien zrobić rachunek sumienia, czyli wójt Elżbieta Burtan o „podziale” wśród radnych

Z ostatniej sesji Rady Gminy Zabierzów:

Pani Wójt Elżbieta Burtan powiedziała, że Pan Radny powinien zrobić sobie własny rachunek sumienia, i przypomnieć wszystkie maile, które kierował do mediów. Pani Wójt zasugerowała, aby Pan Radny przypomniał sobie, kto wiele miesięcy temu zapoczątkował spotkania i podzielił Radnych. Przypomniała, że Pan Radny uczestniczył w tych spotkaniach.

A może tak należałoby zrobić inny rachunek sumienia, związany z tym jak w czasopiśmie „Znad Rudawy” przedstawia się poszczególnych radnych i samą Panią wójt. Czy przy kolejnych wyborach znowu na okładce pojawi się pytanie: Kandydaci na wójta „za pięć dwunasta” – czy wiedzą co to znaczy zarządzać gminą? Czy znowu pojawią się „listy czytelników”, które bezpośrednio przed wyborami samorządowymi w nieprzychylny sposób będą przedstawiać niektórych kandydatów na wójta czy radnych?

Czy na prawdę wójt uważa, że „podzieleni” (tzn. reprezentujący różne stanowiska) radni to rzecz niedobra dla dobra naszej Gminy? Przyznam, że jestem zaskoczony taką wypowiedzią. Wydawać by się mogło, że większość z nas jeszcze pamięta czasy „jednomyślności” i nie jest to pozytywne wspomnienie. Okazuje się, że jednak wciąż niektórzy za tym tęsknią.

Źródło: protokół sesji.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s