W sprawie smogu potrzebny jest dialog

Niedawno zwracałem uwagę na potrzebę zorganizowania spotkania wójta z mieszkańcami naszej gminy, na którym mogłaby być poruszona prowadzona przez naszą gminę polityka antysmogowa. Zarówno ta obecna jak i przyszła.

Przed chwilą dowiedziałem się, że takie spotkanie organizuje wkrótce burmistrz Krzeszowic. W artykule pt. Burmistrz chce rozmawiać z mieszkańcami o ograniczeniu niskiej emisji czytamy:

Na czwartek zostało zaplanowane kolejne spotkanie z cyklu „Dzisiaj rozmawiamy o…”. Tym razem tematem przewodnim ma być budownictwo wysokoenergooszczędne. Burmistrz ma też przedstawić plany gminy dotyczące ograniczenia niskiej emisji w gospodarstwach indywidualnych (…) W czwartek, 8 grudnia,  o godzinie 18:00, w Sali Herbowej pojawią się przedstawiciele Klastra Zrównoważonej Infrastruktury, którzy omówią zasady budownictwa wysokoenergooszczędnego. Swoje plany w tym zakresie ma przedstawić też gmina.

W walce ze smogiem nie wystarczy apelować. Trzeba też… rozmawiać, stąd moim zdaniem również w Zabierzowie warto byłoby zorganizować taki spotkanie. Tym bardziej, że w tym zakresie w dalszym ciągu mamy wiele mitów i nieporozumień. Potrzebne są kompleksowe i konsekwentne działania, a im więcej osób będzie je popierać, tym lepiej dla ich skuteczności.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s