Zabierzowski Alarm Smogowy?

Pierwsza, jeśli się nie mylę, była akcja „Krakowski Alarm Smogowy”. Później kolejne miejscowości miały podobny pomysł na prowadzenie akcji zmierzających do poprawy stanu powietrza. W Internecie (zwłaszcza facebooku) mamy już wiele stron internetowych o tej tematyce.

Taka strona z pewnością przydałaby się również dla Zabierzowa, i to nie tylko dla miejscowości, ale całej gminy.

Jeśli ktoś z Was dysponuje czasem i wiedzą w tym zakresie… Ze swojej strony obiecuję wsparcie akcji! Jak pokazało ostatnich kilka przykładów w naszej gminie, tylko wspólne działania mogą prowadzić do osiągnięcia celu dla dobra wszystkich mieszkańców. A przecież czyste powietrze w Zabierzowie powinno być dla nas wszystkich (a zwłaszcza dla władz) priorytetem.

Pytajmy więc, co nasza obecna lokalna władza ma nam w tym zakresie do zaproponowania. Jak pokazały informacje z tego tygodnia, dotychczasowa polityka w tym zakresie jest niewystarczająca. Apelujmy więc do radnych o poruszanie tej kwestii na sesjach rady gminy. Pytajmy wójta jakie są plany w tym zakresie. Pytajmy sołtysów i radnych sołeckich jakie mają pomysły na poprawę obecnego stanu rzeczy. To wszystko wymaga podjęcia kompleksowych działań. Akcja wymiany pieców jak widać nie jest wystarczająca. Niedługo będą kolejne wybory samorządowe. Niezależnie od naszych własnych sympatii pytajmy o kandydatów o pomysły w tym zakresie. Pokażmy, że jest to dla nas ważne i będziemy z tego kandydatów w przyszłości rozliczać przy kolejnych wyborach.

Czy powstanie „Zabierzowski Alarm Smogowy”?

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s