Witold Ślusarski pierwszym trenerem Adama Nawałki?

Jak wielu z nas wie w gminie, Witold Ślusarski jest człowiekiem wielu talentów (o niektórych z nich wiele razy pisałem w tym miejscu, np. we wpisie pt. przedwyborczy numer). Większość z nas ostatnio kojarzy go z gazetą  Znad Rudawy. Od wielu lat jest redaktorem. Mniej już osób pamięta, że przez wiele lat był dziennikarzem Radia Kraków, współpracował także z redakcjami wielu czasopism, napisał kilkanaście książek, pisał też scenariusze.

Okazuje się, że Witold Ślusarski odegrał też pewną rolę w początkach kariery Adama Nawałki. Choć oficjalnie nasz selekcjoner podaje, że swoją karierę piłkarską zaczynał w Wiśle Kraków, to Super Express podał, że jego pierwszym trenerem był Witold Ślusarski („jego pierwszy trener Witold Ślusarski„). Witold Ślusarski mówi tak: W latach 60. prowadziłem półkolonie dla dzieci. Na boisku Orląt Rudawa chłopaki grały mecze. Najlepszym zawodnikiem był Adaś Nawałka.

Pamiętajcie o tym przyszli biografowie Adama Nawałki. Bez półkolonii z Witoldem Ślusarskim biografia naszego selekcjonera nie będzie pełna.

Reklamy

Jedna myśl w temacie “Witold Ślusarski pierwszym trenerem Adama Nawałki?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s