Nowy wicewójt, stare problemy (plan w Rudawie)

Mieszkańcy Rudawy od kilku miesięcy protestują przeciwko planowanym w ich miejscowości inwestycjom w zakresie gospodarki odpadami. Formalną realizację tych przedsięwzięć umożliwia uchwała Rady Gminy Zabierzów, którą zmieniono pod koniec 2014 r. plan zagospodarowania przestrzennego dla położonych w Rudawie działek nr 5/3, 6/2, 8/38.

Zgodnie z uchwałą na działkach tych wyznacza się tereny infrastruktury technicznej – gospodarowanie odpadami dla których ustalono przeznaczenie: tereny obiektów i urządzeń infrastruktury technicznej z zakresu gospodarowania odpadami, tj. zbiórki, przetwarzania i unieszkodliwiania odpadów, wraz z urządzeniami budowlanymi i uzbrojeniem terenu niezbędnym do ich funkcjonowania. Co najważniejsze, i co wywołuje największe protesty, ustalono zakaz realizacji przedsięwzięć mogących zawsze znacząco oddziaływać na środowisko, ale z wyjątkiem:
1) stacji demontażu pojazdów w rozumieniu przepisów odrębnych dotyczących recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji oraz miejsc przetwarzania pojazdów;
2) instalacji do odzysku lub unieszkodliwiania odpadów w tym odpadów niebezpiecznych.

Mieszkańcy domagają się zmiany planu w tym zakresie (zob. m.in. uchwałę zebrania wiejskiego).

Wskazana wyżej uchwała zawiera załącznik: „rysunek zmiany planu w skali 1:2000”. Na załączniku tym jako główny projektant został wskazany: „mgr inż. arch. Bartłomiej Stawarz” (treść: „rysunek zmiany planu”).

Zarządzeniem z nr 46/2016 wójt Gminy Zabierzów powołała Bartłomieja Stawarza na stanowisko Zastępcy Wójta Gminy Zabierzów.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s