Stanisław Dam: „hieny nie śpią, hieny wszystko przedstawiają po swojemu”

W tym miejscu wielokrotnie zwracałem uwagę na problem „dialogu” jaki toczy się w naszej gminie. Jakoś tak się dzieje, że stosunkowo często osoby, które zwracają uwagę na jakieś problemy w gminie są po prostu atakowane ad personam.

Przypomnę za wikipedią:

Argumentum ad personam (łac. argument skierowany do osoby) – pozamerytoryczny sposób argumentowania, w którym dyskutant porzuca właściwy spór i zaczyna opisywać faktyczne lub rzekome cechy swego przeciwnika. W ten sposób unika stwierdzenia, że jego racjonalne argumenty zostały wyczerpane, a jednocześnie sugeruje audytorium, że poglądy oponenta są fałszywe. Dodatkowo obrażanie oponenta ma na celu wyprowadzenie go z równowagi, tak by utrudnić mu adekwatne reagowanie na przedstawiane argumenty.

Kolejny kamyczek do takiej dyskusji wrzucił dzisiaj radny gminy i sołtys Nielepic Stanisław Dam. Na facebooku (strona sołectwa Nielepice) tak odniósł się do opisu na bliżej nieokreślonym portalu społecznościowym sprawy blokady drogi, która pojawiła się ostatnio na jednej działce w Nielepicach. Pan radny pisze tak:

Hieny nie śpią, hieny wszystko przedstawiają po swojemu. Z ich wpisu jaki umieścili na portalu społecznościowym, osoba nie będąca w temacie jednoznacznie odbierze, że winna jest wójt gminy, a na dodatek chce budować kładkę nad istniejącym ogrodzeniem.

Wspominanie w tym kontekście o hienie jest wysoce obraźliwe. Dodam, że w Polsce mamy antynagrodę przyznawaną przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, która jest przyznawana dziennikarzom, którzy wyróżnili się szczególną nierzetelnością i lekceważeniem zasad etyki dziennikarskiej.

Mam nadzieję, że Pan radny skonkretyzuje jaki portal ma na myśli.

 

Reklamy

One thought on “Stanisław Dam: „hieny nie śpią, hieny wszystko przedstawiają po swojemu”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s