Szokujące dane o poziomie finansowania programów i projektów unijnych w gminie Zabierzów

Według danych przedstawionych w Statystycznym Vademecum Samorządowca 2015 r. gmina Zabierzów w województwie małopolskim znalazła się na 171 miejscu wśród 182 gmin tego województwa jeśli chodzi o środki środki w dochodach budżetu gminy na finansowanie i współfinansowanie programów i projektów unijnych (w przeliczeniu na jednego mieszkańca).

W powiecie krakowskim na siedemnaście gmin zajęła piętnaste miejsce.

Rok wcześniej gmina Zabierzów znalazła się na 169 miejscu.

Z drugiej strony warto przykładowo przypomnieć, że gmina Zabierzów jest liderem w powiecie krakowskim jeśli chodzi o wynagrodzenie wójta. Przykładowo w roku 2013 było ono większe niż wynagrodzenie prezydentów: Warszawy, Krakowa czy Katowic.

KOMENTARZ Łukasza Grzelewskiego – Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Czas Na Zabierzów i redaktora naczelnego czasopisma Czas Gminy Zabierzów:

Wielokrotnie już zwracałem na ten smutny fakt uwagę. Ale widać albo w gminie nie ma fachowców od projektów unijnych, albo pojawił się syndrom „bogatej gminy”, co w rezultacie spowodowało, że nikomu nie chce się sięgać po unijne środki. Ale wszystko to jest względne, ponieważ nawet w przypadku Zabierzowa z jego 100 mln budżetem, nikt nie mówi o tym, że zadłużenie gminy obecnie wynosi 50 mln, a sam deficyt na rok 2016 to 6,5 mln. To jest zarządzanie gminą?
W tak marnej kondycji budżetu, nie brać środków unijnych to brak właściwego gospodarowania budżetem (…).

Reklamy

2 myśli w temacie “Szokujące dane o poziomie finansowania programów i projektów unijnych w gminie Zabierzów

  1. Wielokrotnie już zwracałem na ten smutny fakt uwagę. Ale widać albo w gminie nie ma fachowców od projektów unijnych, albo pojawił się syndrom „bogatej gminy”, co w rezultacie spowodowało, że nikomu nie chce się sięgać po unijne środki. Ale wszystko to jest względne, ponieważ nawet w przypadku Zabierzowa z jego 100 mln budżetem, nikt nie mówi o tym, że zadłużenie gminy obecnie wynosi 50 mln, a sam deficyt na rok 2016 to 6,5 mln. To jest zarządzanie gminą?
    W tak marnej kondycji budżetu, nie brać środków unijnych to brak właściwego gospodarowania budżetem, a właściwie nie bójmy się użyć tego słowa – NIEGOSPODARNOŚĆ!!!

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s