Ubezpieczenia w sołtysówce?

Przed chwilą w Rudawie – jak głosi „zawiadomienie” na rudawskim rynku – przedstawiciel PZU S.A. rozpoczął swoją pracę w sołtysówce. Jak głosi komunikat, w g. 9-12 będzie zawierał w tym miejscu umowy ubezpieczenia budynków.

DSC_0141

 

Sam komunikat, jeśli się nie mylę, został zamieszczony na miejscu nieprzeznaczonym do zamieszczania takich ogłoszeń. Przede wszystkim jednak takie ogłoszenia  rodzaju po prostu szpecą słupy. Może dziwić, że dotyczy ono spotkania w sołtysówce.

DSC_0139

Zastanawiające jest również dlaczego sołtys (czy szerzej gmina), dopuszczając taką formę udostępnienia prywatnej firmie sołtysówki (odpłatnie, nieodpłatnie?) nie zamieszcza o tym żadnego ogłoszenia, ani na stronie internetowej sołectwa Rudawy, ani na stronie na facebooku. Jeśli ma to służyć mieszkańcom, a nie innym celom, to warto przecież jak najszerzej o tym informować?

Czy agent ubezpieczeniowy nie może po prostu poinformować mieszkańców, że można się z nim telefonicznie skontaktować i umówić na spotkanie w ustalonym miejscu? Czy sołtysówka powinna służyć takim celom?

Ciekawy jestem co sądzą o tym inni mieszkańcy gminy Zabierzów – czy jest to praktyka, która powinna być oceniana pozytywnie, przede wszystkim jako ułatwienie mieszkańcom zawierania takich umów, czy też inaczej – sołtysówka nie powinna służyć takim komercyjnym celom?

W każdym razie warto przypomnieć deklarację obecnego sołtysa Rudawy jego przedwyborczej ulotki z zeszłego roku:

Dołożę wszelkich starań aby Rudawa była czysta i estetyczna (…) Dlatego drogi mieszkańcu Rudawy w dniu 13 września 2015 r. idź do wyborów i wybierz NORMALNOŚĆ!

Komentarz Czytelnika (Albin Dunajewski):

Fakt! Być może to ułatwia zawarcie umowy ubezpieczeniowej wielu ludziom – szczególnie starszym. Zawieranie umów ubezpieczeniowych u sołtysa to przyjęty zwyczaj jeszcze z czasów, kiedy do ubezpieczyciela było „daleko”, a na rynku ubezpieczeniowym istniała jedna góra dwie liczące się i budzące zaufanie firmy ubezpieczeniowe. Jednak czasy te już dawno minęły. Konkurencja na rynku firm ubezpieczeniowych zrobiła się ogromna i prześcigają się one w korzystniejszych dla właścicieli nieruchomości ofertach ubezpieczeń. Nie jest zatem odpowiedzialnym i bezpiecznym udostępnianie konkretnej firmie (lub przedstawicielowi firmy) ubezpieczeniowej pomieszczeń służących sołtysowi i radnym do kontaktów z mieszkańcami. Dochodzi bowiem w ten sposób do zakłócenia konkurencji, poprzez uprzywilejowanie ubezpieczyciela (danej firmy ubezpieczeniowej) względem innych firm świadczących tego typu działalność. Wielu mieszkańców może zawrzeć umowę z obecnym w sołtysówce przedstawicielem firmy ubezpieczeniowej sądząc, że nasi radni i sołtys rekomendują tą właśnie firmę. Mili Państwo akcja ubezpieczania budynków to nie akcja szczepienia psów!!!! Nie ma bowiem znaczenia, który weterynarz zaszczepi nam psa – każdy zrobi to z tym samym skutkiem. O skutkach ubezpieczenia budynków decydować powinniśmy sami mając możliwość wyboru spośród wielu ofert!
(Ps. W powyższym kontekście bez znaczenia pozostaje czy lokal został wynajęty za darmo czy za pieniądze stanowiące przysporzenie dla sołectwa).

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s